Lugu sellest, kuidas Mariel meid varsti vaeseks sööb

Kuigi kaalu on sellel tegelasel vähe, pole tal isuga mitte kunagi probleeme olnud. Andke kõike ja andke palju! Muidugi on meil hea meel, et laps sööb hästi, ei vali ja ei pirtsuta, aga no jumal küll, kui palju võib süüa?

Täna ärkasin üle pika aja hommikul mina ja keetsin meile siis putru. Kombineerisin, kaerahelbeid oli liiga vähe, panin neljavilja omasid hulka. Üldjuhul teeme putru nii, et kõike pool klaasi, vett, piima ja pudruhelbeid. Tsipa soola ja suhkrut ka. No ja sellest tuleb selline paras ports, et vanasti sõime selle näiteks Andresega kahe peale ära. Tõstsin kusjuures mõlemale võrdse kogusega portsjonid ja üritasin ise samal ajal last söötes ka paar ampsu võtta. Mammu sõi oma kausi tühjaks ja nõudis aga edasi mämm mämm. No andsin siis veel enda kausist ka. Mul endal saigi juba kõht täis. Ja no siis oli tal vaja muidugi isa võileivalt kurki nõuda (selle pudistab mööda tuba laiali üldjuhul). Ja paar hirsi pulka ära süüa. Ja kui me poleks banaane kappi ära peitnud, oleks ta seda ka veel tahtnud. Aga no kui mul sai juba sellest kolmveerand kausitäiest kõht meeletult täis, kuhu tema kõik söögi veel paneb? Andres siis ütleski, et üldjuhul sööb Mammu üksi hommikuti selle koguse ära. Selle koguse, mida me vanasti sõime mehega kahe peale ja ei jäänud sugugi mitte nälga.

Vähemalt tuli pärast suurt kõhutäit hea uni. Ootasin, et ta ärkaks, et koolis raamatukogus ära käia ja Kristiine Keskusest läbi hüpata. Nautisin ise tema une ajal kahte võileiba ja suurt tassi piparmündi teed. Nii hea, ei pidanud kellegagi oma võileiba jagama. Enne minekut andsin talle siis veel sooja ühepajatoitu. Osa andsin lusikaga, osa sõi kätega, osa sõi ise lusikaga, muidugi andis ta süüa ka riietele, lauale, seinale, toolile ja põrandale. Eriti põrandale.. Kusagilt on tulnud jube komme, et mis ei maitse – näiteks kapsas – on pähh ja lendab põrandale. Igatahes söödud ta sai, panime end valmis ja asusime minekule.

Ennatlikult võtsin kotti kaasa ühe püreetuubi ja suure banaani. Ning ma ei mõista, ma käisin koolis ehk  5 minutit, sinna sõitsin ehk 20 ja juba läksimegi keskuses poodi ehk umbes pool tundi pärast lõunasööki lendas lutt jälle suure kaarega suust ja nukitsamehe kombel kostus vankris MÄMM MÄMM. Mõtlesin, et niisama ehk ütleb, nägi ehk kellegi käes midagi, aga ei, ignoreerimise peale tõsteti kisa. Nii ma siis nokkisingi selle püreetuubi käekotist välja ja söötsin oma last pesu ja rinnahoidjate vahel.

Aga ega sellest ei piisanud. Pakk tõmmati hetkega tühjaks ning nõuti aga veel ja veel. Maksin oma kompsud ära ja läksin pingi peale lapsele banaani andma. Sõi ära veel terve banaani! See pisike 8 kilone põnn. Kuhu ta paneb selle?

Varasemalt sai ikka ühe toiduga mitu päeva hakkama, enam mitte. Keetsin eile näiteks 5 liitrit ühepaja toitu. Mina olen sealt söönud 1 kausi. ÜHE. Ja seda on alles niipalju, et ehk tänaseks veel kuidagi jätkub, aga homme peab küll midagi muud juba tegema.

Varsti võib vist ka minna Euroopa Toiduabi pakke paluma linnavalitsusest, sest ma lihtsalt ei jaksa nii palju süüa teha, kui ta saada tahab. Praegu jäi ta koju sõites autos magama ning magab hetkel teises toas turvahällis edasi. Ma kardan juba ette, millal ta ärkab, sest arvake ära, mis ta siis kohe saada tahab?

SÜÜA!

Advertisements

4 thoughts on “Lugu sellest, kuidas Mariel meid varsti vaeseks sööb

  1. Ja jällegist on äratundmisrõõm suur:D Hanna sööb lihtsalt meeeeeeeletult!

    Kõik imestavad alati,et kuhu see söök küll mahub aga näe mahub….ja siis kui teised lapsed mängivad,siis Hanna sööb. Kõigepealt enda taldrik tühjaks ja siis läheb teistelt nõudma mämmm-mämm:D

    Ja muidugi on mul ülihea meel,et laps korralikult sööb aga väike hirm on pankroti ees ka juba:D

    Õde mainis ka ära, et tema võib Hanna enda juurde ainult üheks päevaks võtta…rohkem ei saa, muidu sööb vaese omaks:D:D

  2. Õudne lihtsalt, kui varem sai minekuid sättida lapse söögi ja magamise aegade järgi, siis nüüd ei saagi varsti kusagile minna enam, sest laps ainult sööb. Sain ma jee midagi seal poes vaadata täna 😀

  3. Ma natuke kasutan seda söögiisu ära ka ikka:D…kui olukord nõuab, et Hanna rahulik ja paigal oleks,siis annan midagi pihku talle:D Ja see toimib alati!:D

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s