No-spend challenge

Mis on mul juba eos luhtunud, kuid annan oma parima.

1. oktoober ja esimene päev – kus kulus juba ilus korralik summa. HM-ist ostsin Marielile suveks ette ära kaks särgikut, soodukas, 3 eurot ainult. Muidu oli 8. Ehk ka mõnes mõttes kokkuhoid, mitte vaid kulutus? Ja ühe kleeperulli, millega riideid ebemetest ja karvadest puhastada 1.99 – praktiline ja vajalik. Ostsin bensiini natuke – 20.01 euri eest.  Andres on põskkoopapõletikus ning talle kirjutati 19.72 eest ravimeid välja. Ning toidupoes 19.29.

Noh, ravimid olid hädavajalikud, bensiin samuti, sest ma sõitsin juba aurude peal. Toidupoes oleks võinud kokku hoida, kuid milleks ma pean kuu aega säästumakarone sööma, kui saaks ka muud moodi. Homme tahan ise teha lihapalle ahjus ning 2 pakki hakkliha maksab juba 3.54. Homme tulevad külalised ning seetõttu ostsin karbi salatit (millest ma pool juba ära sõin, ups…), ka 3.55 ja nii see seal poes läheb. Tahaks panna toidu eelarveks, koos väljas söömistega max 300 eurot kuus. Toredam oleks, kui saaks 250-ga hakkama. Aga selliselt jätkates vist ei mängi väga välja.

Kokku: 64.01

2. oktoober – mul ei olnud täna plaanis üldse poodi minna, kuid kõigepealt sai piim otsa ning siis ka sepik ning siis ma avastasin, et Maximas on HIPP-i tooted kõik -25% ja kuna mul järgmine nädal lapsega väike roadtrip ees ootab, siis mõtlesin mõned purgid koju ette varuda, mis lõppest muidugi sellega, et ma ostsin umbes 10 purki. Aa ja Andres käis täna juuksuris.

Kokku: 19.69

3. oktoober – lõunasöök Prismast läks maksma 4.31. Ostsin siis väikse karbi kartuli-lõhevormi, 100g halvaa, kahvli-noa komplekti ja 1 l 100% greibimahla. Viimane on kallis lõbu, aga nii nii hea. Ja Selveris hakkasid laadapäevad… Seal kulus 21.76, aga ma sain selle eest ka igasugust vajaliku kraami. Nagu näiteks ühe ilusa küünelaki. Okei, okei, ostsin ka küpsetuspaberit, wc-puhastus vahendit, majapidamispaberit, salvrätikuid, uue hambaharja, jääkuubikuvorme jne. Tilulilu, mida kahjuks kulub. Aga ma ise leian, et sain hea hinnaga need asjad. Andres käis täna lõuna ajal Hessis söömas – 3.6.

Kokku: 29.67

4.oktoober – käisime Laulasmaal spas. Enne käisin toidupoes, tõin Mammule mähkmeid ja võtsin pudeli vett, mahla ja veidi viinamarju teepeale kaasa. Kokku 12.43. Teepeal käisime ka Rõõmu kaubamajast läbi, sest Andres tahtis pirukaid ka saada. Aga ostsis ka veel kohvi, salatit, kaeraküpsiseid ja saiakesi. Kokku 9.45. Kuna me unustasime sussid/plätud kaasa võtta, pidime need hotellist ostma. 2 paari kokku 4 eurot. Ning õhtusöök restoranis maksis 42.08. Ning täna tuli ka arveid, elionist ja elisast, kokku 61.92. Aaa, ja hommikul käisin ka sõbranna juures salongis näohoolduses ning lasin oma kulmud ja ripsmed ära värvida. Kokku 21.

Kokku: 150.88

5. oktoober – Bensiiiiiin, oi oi, kui kallis on bensiin. 67,06. 55 liitri eest pean nüüd oma roadtripi tehtud saama. 25.88 on auto igakuine kindlustus. Toidupoes kulus 7.62 – teeme kanapastat :), Telefoniümbris 10. Elektriarve 51.85. Üür 300.

Kokku: 462.41

6. oktoober – 12.20 , aga ma ei ütle mille peale. See on saladus 😀

Kokku: 12.20

7. oktoober – Apteegist tõi Andres mulle viimaks nohurohu – 4.26. Elektripirnid 6.62, puuviljad 2.17. Mehe lõunasöök 3.28. Ja salfad ja Mammu söök 5.23. Tellisime pilte ilmutamiseks, need läksid maksma 11.65.

Kokku: 33.21

Alagruppidena kulutused: 

Riided: 3

Toidupoes: 106.45

Ravimid: 23.98

Bensiin: 87.07

Üür+maksud:  439.65

Muu: 111.92

Ma loodan, et sai kõik kirja. Nädalaga kulus siis 772.07 eurot. 

Mjah. Nagu näha, on kõige rohkem raha kulunud maksude peale. Tulemas on veel autoliising ning kommunaalid. Need lähevad ka umbes 250-300 eurot. Mis tähendab, et tõeline challenge algab alles siis. Kuu algus on on selline kibemagus. Palgapäev ja arved. Korraks saab tunda, et jess, meil on raha, siis maksame maksud ära ja on jälle böö. Homme maksan veel bootsi tellimuse ära, tellin Marielile beebisööki super hea pakkumisega. Okei, ainus asi, mille oleks saanud/võinud ära jätta, oli see õhtusöök Wiccas, aga no milleks me sinna Laulasmaale siis niisama läksime. Ikka pidime ju ära proovima. Kuigi ma võin tunnistada, et sõin oma elu kõige kallima ja kõige väiksema prae.

Aga uuel nädalal uue hooga. Täis arveid, arveid, arveid. Kui keegi peaks siin lugema sattuma, kes elab veel koos vanematatega ja vingub, et saaks juba oma elu peale, siis EI, lapsed, nautige! Tasuta toit, tasuta peavari. Pole üldse äge olla täiskasvanud. Liiga palju vastutust.

Don´t grow up – it´s a trap!

(Uuh, kui palju numbreid, pea ümber lendleb nüüd tähekesi, nagu multifilmis, kui keegi on vastu pead Kaboom saanud)

Advertisements

5 thoughts on “No-spend challenge

  1. Tegelikult midagi räigelt ebavajalikku ma nüüd siit välja ei loe…kõik on inimlikud kulutused, aga vot nõme on see, et palgad seda üldiselt ei võimalda. Mis on ju absurdne? Teen tööd aga puhkuse jaoks näiteks raha pole…

  2. Edu!
    Ja tee ikka edasi seda säästu-asja, põnev on lugeda.

    Olulisem oleks õppida olemasoleva palgaga elama, mitte mõelda, et kui ainult palk kulutustele järgi jõuaks…Elada alati natuke alla oma võimete.. Lihtsalt tuleb osata vähemaga rahul olla. Õnn on oma peas mitte rahakotis.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s