Kui laps on haige

Olen alates viimasest vaktsiinisüstist lapsele päevas korra kontrollkraadimist teinud ning üleeile oli tal minu suureks üllatuseks palavik 38,3. Ei hakanud seda millegagi alla tooma, muidu tundus kõik korras olevat. Aga õhtul. Oeh. Magamajäämine toimus suure viuviuviu saatel ning nii sai Mariel oma esimese paratsetamooli küünla pepsi. Öö oli ikka üsna rahutu, kuid vähemalt mitte nii hull kui eile. Eilne päev oli lausa kohutav. Hommikust saati laps ainult nuttis, magas ainult süles, ei söönud ega joonud, kõht läks lahti, oksendas. Helistasin õhtupoole veel perearsti keskusesse, kus nad soovitasid asja edenedes lapse nakkuskliiniku erakorralisse viia. Õnneks ta õhtupoole siiski sõi ilusti ja nii jäimegi ikkagi koju tema seisundit jälgima. Tegin veel kummeliteed, mida ta muidugi kusagilt polnud nõus jooma, sest ta ei tunnista ei pudelit ega tassi. Üritasin ka paar teelusikat püreed anda. Aga need tulid tagurpidi kohe välja. 

Magamaminek oli katastroof. Laps ainult nuttis. Ma olin ise kogu sellest päevast nii väsinud ja omadega läbi, et lõpuks nutsime koos. Panin ta turvahälli ja kiigutasin teda seal, just nagu esimesel elukuul, kui tal gaasivalud olid. Siis rahunes ta veidi maha. Kuna ta süüa ei tahtnud ja kõht oli ikka lahti ja palavik tõusis, hakkasin haiglasse minekuks asju kokku pakkima. Selle ajaga ta rahunes maha ja saime ta isegi magama pandud. Öösel 3 aeg ärkas ta uuesti, suure nutuga. Kraadisime ja palavik oli jälle tõusnud. Panin uue küünla ja saime ta uuesti magama. 

Hommikul oli ta nagu välja vahetatud laps. Rõõmus ja roosa ja äratas mind, enda väikseid sõrmi mulle silma ja ninna toppides. Palaviku ka pole. Jälgin nüüd hoolega, et asi paremuse poole liiguks. Ma väga loodan, et asi on hammastes, mitte mingi vastik-paha kõhuviirus. 

Küll on kole, kui laps on haige 😦

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s