Pool 1!

Kirjutan küll väikese hilinemisega, aga Mariel on nüüd juba poole aastane. 

Strateegilised mõõdud:

Kaal: 6520g

Pikkus: 64 cm

Pea ümbermõõt: 41 (sünd 33)

Rinnaku ümbermõõt: 42 (sünd 34)

Ta on juba nii suur, võrreldes sellega, kui pisike päkapikk ta mul sündides oli. Uskumatu lausa. Üks öö, kui teda kussutasin, nägin äkki suurest peeglist, et mul on täitsa suur laps ju süles. Kus mu beebi kadus?

Lisatoitu on ta nüüd saanud poolteist kuud. Eile sõi esimest korda lihaga püreed ning see läks väga hästi peale. Alguses toitsin teda BB toolist – mulle see üldse ei meeldinud, temale ka mitte. Esiteks see riide mäkerdamine – no ma tõesti ei jõua seda iga päev pesta. Seal toolis oli ta poolenisti pikali, ehk kurku minemise oht oli seetõttu suurem. Ja ta pressis end sealt pidevalt välja. Eile ostsime talle Bumbo istme koos lauaga. Ja tänane söötmine oli kohe lust ja rõõm, tänu sellele. Laps on ilusti paigal, istub sirgelt, laud on plastikust ning tool (vahtkummilaadsest materjalist?), ehk väga kerge puhastada. Plaanin nüüd ka paki kamapalle koju tuua ning talle neid proovida anda. Saan talle need selle väikse laua peale kausikesse panna ning nii saab ta ise toitu suhu panna ning katsetada. Üritan nüüdsest, kui ta juba suurem, rohkem näputoitu proovida. Tunnistan kurbusega, pole siiani jõudnud seda raamatut läbi lugeda. Võtan iga päev hoogu, kuid siis ärkab laps just unest, vaja jälle kuhugi tormata, midagi koristada ja kraamida ja nii ta mul riiulil seisab. Pean end kokku võtma ja selle siiski ühel õhtul läbi lugema. 

Tema 6. kuu sünnipäeval andsin talle ka esimest korda magusat püreed proovida – õun/pirn/banaan, tuubi seest. Andsin talle ka tuubi ise kätte. Panen lõppu pildid, millega see üritus lõppes. Bumbos söötmisest peaks ka pilti tegema. Üksi toimetada on üsna keeruline. Last samal ajal sööta-puhastada-pildistada. Ehk homme, kui Andres ka kodus on, saame selle ära korraldatud. 

Mõned päevad tagasi tegin lapsele sügavkülma varuks igasuguseid huvitavaid maitseid. Segasin kokku õuna ja porgandi, bataadi, avokaado ja mango, banaani ja porgandi, pirni ja mango ja midagi oli veel, aga kuna neid tuli kokku 8 erinevat segu, siis ma nii täpselt enam ei mäletagi. Aurutasin ja püreestasin ja pakkisin ma neid igatahes poole ööni. 

Oskustes niipalju, et Mariel ajab ennast hoolega neljakäpukile ning õõtsutab edasi-tagasi. Eile sai ka esimesed sammud neljakäpukil tehtud. Kuid siis maandub ta kõhuli ning otsustab edasi liikuda nagu hüljes. Tundub, et talle hetkel nii sobib, soovitud asjadeni jõuab ka nii kohale. Kolmapäeval käisime suuremate laste võimlemistrennis 6-9 kuud. Tema oli seal kõige noorem, kõik teised juba käputasid, roomasid, istusid, seisid, mõni ka juba tegi ise samme. Oi kuidas ta vaatas silmad suured, mida teised kõik oskavad. Kodus hakkas ise ka elu eest harjutama, et järgmine kord mitte kehvem olla. Eks vaatame, kuidas välja tuleb. Kiiret ju pole. Teised emad rääkisid, et lapsed hakkasid neljakäpukil liikuma 7-8 kuu vahel, ehk aega ju on veel maa ja ilm. Eks esimese lapsega ikka oodatakse, et millal ta juba keerama-roomama-istuma-kõndima hakkab. Teisega pidi olema pigem vastupidine, et ole veel beebi ja mängi meritähte. Endale ju tunduvalt lihtsam, kui laps rõõmsalt ühel kohal paigal on. 

Mariel on siiani rinnalaps. Ta ei tunnista ühtegi pudelit ega piimasegu. Olen juba vist kõike proovinud. Võin ise neid süüa, kui tahan. Hippi valmissegu isegi võttis 35 ml, aga see tuli tagurpidi kaarega kõik kohe välja. Enam ei julge midagi proovidagi. Öösel ärkab ja sööb ta väga tihti. Täna oli isegi iga 2 tunni järgi, vahepeal olid isegi väiksemad vahed. Ma ei usugi enam, et ta söömise pärast sööb. Pigem lohutuseks. Tema uni on hetkel millegi tõttu väga rahutu ja katkendlik ning kui ta öösel ärkab, rahuneb ta ainult minu süles või rinnal. Mehe süles karjub edasi. Aga ta nutab ainult läbi une, ehk kui ta üles juba ärkab, on ta rõõmus ja roosa ja pole seda nägugi, et just kisaga karjunud oleks. Ei tea, mis õudusi ta unes näeb :(. 4 päeva juba punkt kella 4 pealt on äratus, ja sellise hädakisaga, nagu kedagi tapetakse. Loodetavasti on see mööduv nähe. 

Ega mul pole tema rinnaga toitmise vastu mitte kui midagi, lihtsalt, see tihe ärkamine öösel ning pool aastat magamatust, hakkab juba enda tervisele kergelt tunda andma. Nagu näha, siis ka lisatoit ei mõju kuidagi lapse öisele magamisele positiivselt. Olen paljudelt kuulnud, et kui laps hakkas lisa saama, hakkasid nad ka terve öö magama. Ma võin sellest ainult und näha. 

Ja mis kõige vägevam (mu rindadele jubedam), tal on juba 4 hammast!

Proovisime vankri istumisosa, kookonisse ta enam üleriietega ei mahu. Tundub, et kiideti heaks. 

PicMonkey Collage

Püreematerjal

OLYMPUS DIGITAL CAMERA    

Sööb ise tuubist
PicMonkey Collage
Juustele ka ikka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nostalgitsesin ja otsisin välja kojutoomis kompleti. Liitrise veepudeliga võrdlus. Kahetsen, et lapse ja pudeli võrdlust ei teinud, nii hea oleks vaadata, kui pisike ta ikka oli. Btw, riideid kandis ta veel ka kuu aja vanuselt, need olid sünnitusmajas talle veel suured
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kumb on maitsvam – king või varbad?
kingvvarbad

Advertisements

4 thoughts on “Pool 1!

  1. Mariel on üks üliarmas ja tubli neiu! Aga meie oleme täitsa “pontsikud” vist… 3-kuuse Lily strateegilised numbrid on 7100 ja 64,5 😛 Kuigi meie mahume veel vankrisse. Tõenäoliselt mahume sügise lõpuni. Muidugi kui jämedamaks ei lähe 😀

  2. Minu 14-kuune ärkab ka öösel endiselt veel tihti ning rind aitab alati. Lootsin ka, et lisasöök või aastaseks saamine teeb imesid, aga siiamaani seda juhtunud pole. Järgmised variandid vist ongi rinnast võõrutamine/võõrdumine ja kui see ka ei toimi, siis 2-3 aastaselt pidid enamus ikkagi magama hakkama, aga alati on erandeid.

  3. Meil abc-design vanker ja seal see kookon nii kitsas ja pisike, pealegi paratamatult ei taha Mariel enam niisama vankris pikutada, minu figuuri ja jalutamiste kahjuks. 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s