Püüdlused ideaalkaalu poole alaku!

Nonii, mina ja mu kaaluteema jäävad mind vist eluks ajaks saatma. Rasedusega kogunenud lisakilosid on veel viis, kokku võiks maha saada viisteist. Ma tean, ma tean, oleks ma kohe alguses olnud tubli, oma toitumise paika seadnud ja ennast liigutama hakanud, oleks ma oma eesmärgile ammu palju lähedamal, ammu algkaaluski ja alla selle. Kuid noh, alati on ju midagi targemat teha, nii palju häid asju, mida süüa jne. Vabandused vabandused. Ja noh, oleks on paha poiss. 

Aga nüüd võtsin end vaikselt kätte. 

Alates pühapäevast olen menüüst välja jätnud saia, gaasilised joogid ja põhimõtteliselt igasugu muu rämpsu, mida ma nautisin. Näiteks kohukesed! Kui on magusaisu, siis võtan puuvilja või 50 g kohupiima marjadega, ei keela endale ka mõnda jäätiseampsu. Hommikuti üritan süüa kas putru või siis nagu täna – leiba lõhe ja värske kurgiga. Lõuna ja õhtu aeg söön praegu seda, mida vanaema teeb, ei hakka pirtsutama. Korralik kodutoit ikkagi. Vahepeal üritan juua palju tavalist vett ja vahepaladena puuvilja või aiast herneid/maasikaid/mustsõstraid veidi nosida. Ei ole vaja päris lolliks ka minna. Mul ei ole ka sellist raha, et päris ökoshmökoks hakata ja ainult mööda mahepoode ringi kolama hakata ja endale hirmkallist kala ja juurikaid ja õlisid sisse ajama hakata. Ma olen siiski imetav ema ja pean hetkel ka sellega arvestama, et lapsel oleks kõht täis. Kui laps lisatoitu saama hakkab, eks ma siis nosin koos temaga neid hautatud porgandeid ja lillkapsaid, kui tarvis. 

Kaalulangetuseks annab motivatsiooni nüüd ka meie beebigrupi naiste ühine võistlus, mis algab meil 28. juuli ja kestab kokku kolm kuud. Eesmärgiks on langetada nii palju kaalu, kui võimalik või kuipalju keegi üldse soovib. Loeb kaalulangetusprotsent. Iga kuu panustab iga üks ühe euro, mis siis 3 kuu läbi saades kantakse võitja kontole. Aga võidusumma eest peab ostma midagi trenni/dieediga seoses, nagu näiteks uued jooksutossud, trenniriideid, hantlid vms. 

Geniaalne idee, kas pole?

Minul on hetkel igatahes motivatsioon laes, loodetavasti jääb ka sinna ning tõuseb isegi kõrgemale. Eesmärgiks on siiski iseenda hea tervis ning väljanägemine. Väga palju annab juurde ka teiste trenni/tervisliku toitumise blogide jälgimine ning nende head tulemused. Mismõttes, teised saavad kaalust alla ja mina siis ei saa. Muidugi saan! Ja kuidas veel. 

Küll ma teile veel näitan! 😀

Advertisements

4 thoughts on “Püüdlused ideaalkaalu poole alaku!

  1. Väga lahe ettevõtmine! Mis on Sinu soovitused rasedusaegseks liikumiseks? Mida võiks teha ja kui tihti? Olen internetist ka otsinud igasuguseid materjale, kuid soovitused oleksid teretulnud 🙂

    • Kuna rasedused on kõigil nii erinevad, siis tuleb lihtsalt vastavalt võimalusele liigutada ennast. Raseduse esimesed 12 nädalat olin ma tööl, kus ma pidin päevas ühe lapsega 2 tundi õues jalutama + siis teda tõstma (20 kg), hiljem jalutasin niisama ringi, mõned korrad proovisin ka rasedate vesivõimlemist. Väga palju ma end kahjuks liigutada ei saanud, sest teisel trimestril algasid juba igasugu hädad, nagu seljavalud ja pistmine kõndimise ajal, lõpus olid jalad nii paistes, et mulle ei läinud isegi saapad jalga. Aga väga paljud käivad lõpuni välja ka jõusaalis rassimas. Nii et täitsa enesetunde järgi talita 🙂

  2. Mis moodi seda kontrollitakse, et võitja oma kaaluprotsendi osas ei valeta? 😀 Mis siis saab, kui võitjaid on mitu? 😀 Aga igati tore ettevõtmine!

    • Eks see ole igaühe enda asi, kui ausaks keegi jääb, eesmärk on ju iseenda tervist ja väljanägemist parandada. Loodan, et meie naised suudavad ikka oma väärikuse säilitada ning ausaks jääda selle ettevõtmise juures. Esialgne mõte oli algus ja lõpupäeval kaalul seistes kaalunumbrist pilti teha, kuid jällegi, kes väga tahab sohki teha, võib sinna naabrinaise seisma kutsuda. Kusjuures tegime ka nii, et auhinaafondist osavõtmine on rangelt vabatahtlik, kes soovib panustada, see teeb seda, kes ei soovi, jälgib niisama kambavaimu ja on lihtsalt tubli ilma auhinnata. Parem tervis ning enesetunne on juba kindlasti piisav preemia 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s