Nädalavahetus

Hehh, üritan praegu last magama panna, mitte küll ööunne, lihtsalt tukastuseks, aga tema ainult naerab mu plaani peale. Räägib voodikarusselli küljes rippuvate tegelastega juttu ja siis naeravad koos. Ma siis passin juures, lootuses, et ta pooleks tunniks ikkagi ära vajub, kui ei, delegeerin ta mehe kätte ja lähen magan ise.

Update – magab.

Update – ärkas üles 😀

Nädalavahetus oli täis sööki (palju palju palju sööki) ja häid inimesi. Võtsime laupäeval ette teekonna Pärnu-Jaagupisse, mu keskkooliaegse klassiõe ja hea sõbranna juurde. Hommikul pakkisime asjad ja umbes kella 10 aeg saime minekule. Õnneks tegutsemise ajal oli laps vahvalt üleval ja nii kui autosse sai – magas. Ja kohe terve tee. Jumal tänatud. Pidin ju veel Liisale helistama, kui sõitma olime hakanud ja siis omaette mõtlesin, et kui jõuame Tallinna piirilt välja, siis helistan. Aga hakkasin siis ajakirja lugema ja see läks täiesti meelest ära. Muide, ajakirjast lugesingi (Pere ja Kodu Beebi eri 2014), kuidas magamata ööd hävitavad emade lühimälu. Viisin ükskord puldi külmkappi, juukseharja panin hambaharja topsi ja hambaharja tõin peegli lauale jne. Ja sinna see helistamine läks. Lõpuks kui meelde tuli, olime omadega juba Märjamaal – vähemalt Andrese sõnul. Siis sõitsime pool tundi veel ja jõudsime Märjamaale. Suur geograafiateadlane mul. Kui Pärnu-Jaagupisse ära keerasime, siis helistasin uuesti Liisale, et ta meile teed juhendaks. Tema on sama suur teadlane, juhendas algul valesti. Ise elab seal :D. Lõpuks kuidagi kohale me saime. Neil on mõnusalt suur maja metsa sees. Sinna juurde sõites Andres veel küsis, et issver, palju seal neid inimesi elab. Kolm. Kõigest kolm. Aga naistel ongi ruumi vaja!

Liisa vanemad on väga toredad inimesed. Tõesti, vahel jääbki selline mulje, et endast vanema generatsiooniga suhelda on palju parem ja loomulikum. Vabalt sai kõigest rääkida, mõtlemata iga oma sõna ette, et jumala eest kedagi ei solvaks. Naljast peab ju ka aru saama. Isa oli tal muidugi naelutatud jalgpalli vaatama. Seda ta tegi ka terve laupäeva öö – on ikka soov mängu näha. Lihtsam on ju hommikul delfist seisu vaadata. Aga eks see jalgpall ole ja jääb meeste teemaks. Ema aga vaaritas. Mõnus kodune toit. Lõunaks sõime arbuusi ja sooje võileibu ja kohvi. Selline lahja algus, sest suur plaan oli Pärnus Stefanit külastada. Käisin seal viimati üle aasta tagasi ja paljast mõttest juba steffi pitsast oli suu vett täis. Mariel oli ka heas tujus. Ärkas seal üles, sõi kõhu täis ja lasi ennast kõigil lõbustada. Näitasime uut trikki, mida Liis meile õpetas. Kolmapäeval proovime juba suuremate beebide võimlemist ja õpime neid trikke kindlasti juurde.

Peale lõunasööki viisime lapse käruga õue magama, et ta veidi selga puhata saaks ja nii pikalt järjest turvahällis istuma ei peaks. Paarist tiirus aias juba piisas. Naljatasingi, et kahju, et vankril muruniiduki funktsiooni ei ole. Lükkad mööda aeda ja saad muru niidetud ja lapse magama ja ise ka trenni. Ega see uni kaua ei kestnud, oli pigem tukastus, nagu ma seda kodus kutsun. Iluuni 🙂

Laps jälle üleval, söötsin tal kõhu täis ja sõitsime siis Pärnusse. Parkisime auto Port Arturi parklasse ja läksime uudistasime ka seda uue kuue saanud Pärnu Keskust. Ega ta midagi erilist ei olnud. Poes olles sai Andres smsi, et Seppäläs kõik asjad -50%. Läksime siis vaatama, valisin endale ühe pluusi ja sitamagnet nagu ma olen, oli see ainus täishinnaga asi poes. Ma ei mõista, miks nad reklaamivad siis, et KÕIK -50%, kui see nii pole. Aga nõme oleks olnud öelda ka, et ou, siis ma ei osta. Ja nii ma käisingi välja 20 euri ühe lohvaka mõttetu pluusi eest. Masendav. Ainus positiivne asi selle pluusi juures on see, et kui ma seda vähe ümber teen ja üles ühe nööbi panen – praegu see koht kokku õmmeldud, siis saan ma suurepärase tissitamise pluusi.

Ja siis, lõpuks ometi Stefanisse! Läksime sisse istuma, et juhul kui laps süüa tahab, siis ei ole õues tuule käes. Kardan rinnapõletiku. Saime suure laua kohe taha nurka, kus oli veel eraldi üks tool, väga mugav. Hiljem küll avastasin, et istun täpselt turvakaamera all ja keegi sai show kohe linti, aga see selleks. Laps tahtis ju süüa. Üleüldse vaadatakse avaliku imetamist nagu imeasja. Üks teine klassiõde ja sõbranna Anneli, kes meiega seal ühines hoiatas ka, et ma vaataks, et sinna FB lehele Märgatud Pärnus, ei satuks. Mul on see söötmine juba üsna savi, kuigi alguses pabistasin ka, et issand, kõik ju näevad! Olen juba leppinud, et rinnad ei ole praegu rinnad, vaid lapse söögilaud.

Tellisime siis ühe pannipitsa. Need on seal nii rammusad, et peale esimest tükk on juba tunne, et rohkem ei mahu. Aga mahutasime teise tüki veel ja siis võtsime Liisaga kahepeale ühe magustoidu ka. Hiljem panen pildi, kui uhke see oli! Õnneks Stefani on mõelnud ka laste peale ja üleval naiste wc oli täitsa olemas mähkimislaud ja muu vajalik, et lapsel mähet vahetada. Sinna sattusime mammuga lausa 2 korda, linnuke nagu ta mul on. (PS, kaalusin teda kodus ja ta on 100 g raskem, kui neljapäeval, jee).

Ega rohkem ei jõudnudki kahjuks midagi Pärnus ette võtta. Laps oli ka juba väsinud. Käisime veel korra poest läbi ja hakkasime Jaagupi poole tagasi sõitma. Tagasi sõit oli ko-hu-tav! Laps ärkas poole tee peal üles ja hakkas karjuma. Ja miski maha ei rahustanud. Pidime tegema kaks peatust, kus ma ronisin välja ja võtsin ta turvahälliga õue ja siis kiigutasin teda.

Tagasi Jaagupisse jõudes otsustasime Liisaga ühe jalutuskäigu ette võtta, et jäätise kaloreid kulutada. Lapse võtsime kaasa ja tema jäi vankris mõnusasti ööunne. Kõndisime nii umbes 5 kilomeetrit, aga majja tagasi jõudes selgus, et täitsa ilma asjata, sest praad juba ootas. Peale sööki käisime veel kiiruga saunas. KIIRUGA, sest ma kuulsin, kuidas Liisa kellegagi vaikselt räägib, eeldasin, et laps ärkas üles ja rahustab teda ja nii siis pesin end ülihelikiirusel. Tegelikult noomis ta oma kassi, Mariel magas kõik see aeg nagu mishka. Magama saime umbes südaööl, võtsin lapse vankrikookonist, et talt kombekas seljast võtta ja no loomulikult ärkas ta selle peale üles. Õnneks mitte kisaga. Söötsin tal siis veel kõhu täis, aga peale seda ta ei suvatsenudki uuesti magama jääda. Öö oli üsna zombine. Mariel tegi oma öökullitamisi ja toas oli palav. Alla jõudsme alles kümme läbi. Pole veel varem nii pikka hommikut meil olnud peale lapse sündi.

Hommikusöök juba ootas, teised olid muretsema hakanud, et kas meiega kõik korras. Eilsest oli kõht siiamaani veel liiga täis, kohvi ja üks kotlett mahtuski ainult sisse. Siis tegime veel ühe jalutuskäigu, Andres tuli seekord kaasa. Ühe teeosa Mariel magas, teise öökullitas, lõpuks kõndisime tagasi, laps süles. Ja jällegi, jalutuskäik ilma asjata, sest tagasi jõudes oli Liisa ema pannkooke teinud!

Appi kui palju süüa seekord sai.

Linna poole hakkasime tulema peale lõunat, kellaaegades pole aimugi. Käisime veel Vaimõisast mu vanavanaema juurest läbi. Viisin talle tagant järgi eelmine kord maha jäänud hilise sünnipäeva kingi ning näitasin, mis ma Marielile tema antud kingiraha eest ostsin. Talle näitasime ka uut trikki. No ja muidugi oli tal väga hea meel jälle lapselapselast näha. Marielil samuti rõõm vanavanavanaemaga jutustada. See oli nii siiras ja armas.

Nüüd oleme siis lõpuks kodus, juba mitu tundi tegelikult, aga tegemist on nii palju ja teha ei jaksa ega viitsi midagi. Tüüpiline. Mina pagen igatahes kuuma dušši alla. Las siis mees üritab ka samal ajal süüa teha, kööki koristada ja veel lapsega tegeleda. Pole üldse lihtne.

Ja veelkord suur suur tänu Liisale ja tema vanematele ning Annelile ka selle mõnusa nädalavahetuse eest. Olete väga väga kallid!

 Pilte kaa 🙂

Päike ja lebojutt – ärge kunagi istuge pildistamise aeg endast saledama inimese kõrval. Tundute kohe kaks korda suurem. Tõestus.

Image

Turistid Pärnus, mis oli 3 aastat kodulinn.

Image

Tädi Anneliga

Image

See uhke jäätis, millest eespool juttu oli.

Image

Uhke uhke õhtusöök.

Image

Lihtsalt ilus ja siiras.

Image

Ilusat algavat sinist esmaspäeva kõigile.

 

Advertisements

2 thoughts on “Nädalavahetus

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s